Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Hdac Nedir? HDAC Ne İşe Yarar?

0 3

Hyundai Digital Asset Currency ve onun HDAC Token’i, IoT cihazları arasındaki iletişimi ve ödeme, kimlik doğrulama, veri depolama işlevlerini destekleyen Blockchain tabanlı platformda bulmaktadır. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Hdac nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Hdac nedir? HDAC ne işe yarar?

2017 yılının en büyük ilk kripto para tekliflerinden biri olarak başlayan HDAC projesinin arkasında, halkın dikkatini çekme teklifini desteklemek için büyük bir isim bulunmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü bir Güney Kore holdingi olan Hyundai Group’tan büyük destek alan Hdac Teknoloji Şirketi’nin evcil hayvan projesi olarak lanse edildi. ICO, neredeyse 258 milyon ABD doları getirdikten sonra, Hdac proje ekibi, Mayıs 2018’de ana ağını başlatmaya devam etti.

Projenin amacı nedir?

Proje operasyonunu İsviçre’den yönetmesine rağmen, Hdac Company’nin projesi, iki temel hedefe dayanmaktadır. Küresel olarak yayma hırsıyla ilk olarak Güney Kore’de ses getirdi:

Gelişmekte olan iki teknoloji olarak Blockchain ve Nesnelerin İnterneti (IoT) arasındaki sinerjiyi güçlendirmek istemesi,Genel ve özel Blockchain ağları arasında daha basit entegrasyonu desteklemek ve bunlar arasındaki daha hızlı ve güvenli etkileşimi sağlayabilmektir.Bu hedef doğrultusunda proje, öncelikle Blockchain ve IoT söz konusunda “her iki dünyanın en iyisini” birleştiren hizmetleri uygulamak isteyen işletmeleri hedefleyen BaaS platformu olarak tanıtılmaktadır.

Nasıl çalışır?

Düğümler: Bütün işlem bloklarını kaydetmektedir. Aynı zamanda cihazlar arasında kullanıcılar veya cihazlar arasında değiş tokuş edilen konfigürasyon bilgilerini saklamaktadır. Faturalandırma ve yönetim ile ilgili vb. bilgileri de saklamaktadır.Yöneticiler: Kullanıcı ve cihazları Blockchain’e kaydederek erişim sağlanmaktadır. İlgili ayarlar düğümlerde depolanmaktadır. Daha sonra kullanıcılara ve cihazlara dağıtılmaktadır.Kullanıcılar: Kişiler ve cihazlar “kullanıcı” olarak belirlenerek, basit düğümler çalıştırılmaktadır.Ağ geçitleri: Bu birimler, yapay cihazları veya sensörleri kontrol etmektedir. Ayrıca IoT cihazları için akıllı sözleşmeleri analiz etmektedir.Cihazlar: Blokları depolamayan ve ayrı adreslere atanan ağ geçitlerine ya da düğümlere bağlanmaktadır.

Hdac nedir? HDAC nasıl satın alınır?

Şu anda HDAC ile işlem yapılabilen borsalar; Binance, Bittrex, OKX, BingX, Bybit ve MEXC’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz HDAC listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca HDAC Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.