Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Binance CEO’su Bu Altcoin’lere Dikkat Çekti: Güçlü Projeler…

0 4

Şu anda günlük hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’da oldukça aktif. Bazı hareketleri, kripto para piyasasına dair duruşunun ipuçlarını veriyor. Bu yazımızda, CEO’nun altcoin BNB’ye yönelik bir gelişmeye dikkat çekmesinden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Binance CEO’su, altcoin BNB’nin BTC’ye karşı rekor kırmasına dikkat çekti

kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz gibi, piyasalar son zamanlarda “ayı piyasası” sürecinden geçiyor. Bu noktada birçok insan kripto para piyasasından uzaklaşmış gibi duruyor. Boğa piyasalarında art arda rekor kıran bazı kripto para birimlerinin adından şu an bahsedilmiyor bile. Genel olarak coşkunun yanı sıra, alım satım etkinliği de düşüş yaşıyor. Piyasadaki güçlü platformlardan olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, en son tweetlerinden birinde boğa ve ayı piyasasına dair düşüncelerini paylaştı.  Zhao, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Boğa piyasasında çok fazla gürültü var. Güçlü projeler ayı piyasalarında parlıyor.

Zhao, bu tweet’ini BNB’ye dair bir gelişmenin ardından attı. Verilere göre Binance’in altcoin projesi BNB, en büyük kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı rekor kırdı. BTC/BNB çifti, daha önce hiç 0.0148’lik yüksek seviyeleri görmemişti. Bu durum, Zhao’nun yukarıdaki tweet’i atmasına neden olan gelişmenin BNB’deki sıçrama olduğunu düşündürdü. Bilindiği gibi Zhao, BNB’nin güçlü bir proje olduğuna inanmakta. En son rekor da, coin’in “parladığına” işaret edebilir.

Ayı piyasasında sıçrama yaşayan projeler

Zhao, ayı piyasasında güçlü projelerden açıkça bahsetmese de, BNB örneğinden yola çıkarak, son zamanlarda “sessizce” yükseliş yaşayan projelere bakabiliriz. Bilindiği gibi bunların başında, Ripple’ın XRP’si geliyor. XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple ile olan yasal mücadelesinden olumsuz etkilenmiş bir coin’di. Bu mücadele 2020’nin Aralık ayından bu yana devam ediyor. Ancak geçtiğimiz günlerde, iki tarafın da “özet karar” talebinde bulunması, davanın sonlarına geldiğimize dair umut verdi. Bu da XRP’nin son 7 günde yüzde 38.4 yükselmesine neden oldu.

Mevcut ayı piyasasında yükselen diğer coin’lerin arasında ALGO, CHZ gibi kripto paraları da gösterebiliriz. Bu kripto para birimlerinin son 7 günde sergilediği fiyat performansı bir hayli olumlu. Yine de bu coin’lerin geçtiğimiz yıl kaydettikleri tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında olduğunu belirtmekte fayda var. Ayı piyasası süresince LUNC da yükseliş gösterdi. Fakat coin, Mayıs ayında çöken Terra ekosistemine ait. Şu anki fiyat hareketleri ise oldukça volatil. Bu nedenle performansından bağımsız olarak, bu coin’e de dikkat etmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.