Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

FirmaChain Nedir? FCT Ne İşe Yarar?

0 3

FirmaChain nedir? FirmaChain, dijital içerik alanındaki sahtecilik ve telif hakkı sorununu çözmeyi amaçlayan bir Blockchain projesidir. kriptohaberler.net olarak hazırladığımız bu makalede FirmaChain nedir, ne sunar, FCT coin nedir ne işe yarar ve nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Gelin projeyi birlikte mercek altına alalım.

FirmaChain nedir?

FirmaChain, web ortamındaki sahtecilik ve telif hakları ihlalleri gibi problemleri çözmeyi amaçlayan bir Blockchain projesi. Bu ağ, şeffaf ve doğrulanabilen elektronik sözleşmeleri destekliyor. Bununla birlikte, merkeziyetsiz uygulaması (dApp) DONUE ile, uluslararası sözleşmeler için işlem maliyetlerini minimuma indiriyor. Bu dApp ile, sıradan süreçlere göre daha az kaynak kullanıyor ve kullanıcılara basitlik sağlıyor.

FirmaChain ilk olarak Ethereum Blockchain üzerine inşa edildi. Ancak daha sonra Ethereum’un akıllı sözleşmelerinin yüksek gas maliyetlerine sahip olması, ağa çeşitli problemler getirdi. Bu nedenle FirmaChain ekibi, kendi mainnet’ini tasarladı. Bu mainnet, Tendermint tabanlı ve merkeziyetsiz bir veri deposuna sahip. Şimdi proje, yazılı sözleşme alanında devrim yaratarak, Blockchain tabanlı elektronik sözleşmelere geçişi destekliyor.

FirmaChain ne sunar?

FirmaChain kendi Blockchain’ini bir “veri ağı” olarak tanımlıyor. Bu ağ ile kullanıcılar, sosyal ve yasal olan tüm yazılı sözleşmeleri dijital ortama aktarabiliyor. Bu dijital ortam Blockchain teknolojisi ile çalıştığı için her şeyin izlenmesi ve kaydedilmesi çok daha kolay hale geliyor. Bununla birlikte Blockchain’in ele geçirilmesi neredeyse imkânsız olduğu için, sözleşmeler güvenli bir şekilde barındırılabiliyor. Ağ, tüm bunları ise hem web hem de mobil uygulama pazarlarında yer alan DONUE isimli bir dApp ile yapıyor.

FCT nedir? Ne işe yarar?

FCT, FirmaChain ağının yerel kripto para birimi. Bu altcoin, ağ içerisinde sunulan hizmetlerde bir ödeme yöntemi olarak kullanılıyor. Örneğin, elektronik sözleşme oluşturmak için FirmaChain’e belirli miktarda gas ücreti ödemeniz gerekiyor. Ödemeniz gereken bu gas ücreti, Ethereum ağındaki kadar yüksek maliyetlere sahip değil. Ancak bunu ödemek için FCT’ye sahip olmanız gerekiyor. FCT, temelde bu gas ücretlerinin ödenmesinde kullanılıyor.

FirmaChain nedir? FCT nasıl alınır?

FirmaChain mevcut olarak bazı kripto para borsaları tarafından listeleniyor. FCT coin satın almak isteyen kullanıcıların bu borsalardan birine üye olması ve hesaplarını doğrulaması gerekiyor. Bu borsalar arasında şu an için Bithumb Global, UPBIT, Bittrex ve Poloniex yer alıyor. Bunlardan birine üye olup hesabınızı doğrulamanızın ardından, cüzdanınıza para yatırmalısınız ve bu para FCT işlem çiftlerine uygun olmalı. Bunu yaptıktan sonra, cüzdanınızdaki bakiyeye bağlı olarak altcoin’i satın alabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.