Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Altın ve Bu Coinleri Alın Diyen Efsane, 3 Yatırım Tavsiyesi Verdi!

0 5

Altın alın diyen ünlü yazar, tarihin en büyük çöküşünü öngördükten sonra, dolar için “son burada” diyor. Yatırımcıların “piyasa çöküşlerinde başarılı olmalarına” yardımcı olacak üç dersi yineledi.

Altın yatırımcısından çöküşlerde yardımcı olacak 3 tavsiye

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, kripto paralara olan yakınlığıyla da bilinmektedir. Daha önce altın, Bitcoin (BTC) ve Solana (SOL) satın aldığını söylemişti. Robert Kiyosaki, bu hafta birkaç tweet’te bazı görüşlerini ve yatırım derslerini paylaştı. Salı günü neden “sahte” paranın (doların) sonunun geldiğini düşündüğünü açıklayan bir tweet attı. Ünlü yazar, ilginç bir olayı takpçilerine şöyle aktardı:

Son geldi! Güvenilir altın ve gümüş satıcım Jerry Williams’ı beni aradı. Altın veya gümüş alamıyorum. artık bana satmıyorlar dedi. Bana göre bu, sahte doların sonu burada demektir.

Kiyosaki, daha sonra gümüş tavsiyesini yinelemeye devam etti. Daha önceki tweet’te belirtildiği gibi, “gümüş 100 ila 500 dolar arasında olacak. Biraz al. Kendinizi koruyun” diye yazdı. Tavsiyesi, yakın zamanda yaptığı, altının pahalı olduğu ve gümüşü günümüzün en iyi yatırım değeri olarak nitelendirdiği bir başka açıklamayı izledi.

Sahte para: dolar

Kiyosaki daha önce, Başkan Richard Nixon 1971’de ABD dolarını altın standardından çıkardığında “ABD doları sahte para haline geldi” demişti. “Bunun nedeni, altın gibi gerçek paraya bağlı olmaktan ziyade, ABD’nin ‘tam inancına ve kredisine’ bağlı olması” olduğunu açıkladı. Ünlü yazar Perşembe günü yaptığı bir tweette yatırımcılara bazı dersleri hatırlattı. “Zengin Baba Yoksul Baba’da Zengin Baba’nın 3 dersini anlattım” diyerek detaylandırdı:

1: Eviniz bir varlık değildir. 2: Tasarruf edenler kaybedenlerdir. 3: Zengin dolar için çalışmaz.

Kiyosaki ayrıca, “zenginler, işe ihtiyacı olmayan girişimcilerdir” diye ekliyor. Bu insanların “işler yarattığına, kendi varlıklarını yarattığına ve piyasa çöküşlerinde başarılı olduklarına” dikkat çekti. Daha sonra “2022, daha zengin olma zamanınız” diye vurguladı.

Geçen hafta Kiyosaki, insanları altın, gümüş ve bitcoin olarak adlandırarak “gerçek paraya yatırım yapmaya ” çağırdı. Federal Rezerv’in “faiz oranlarını yükseltmesinin ABD ekonomisini mahvedeceğini” vurguladı. Kiyosaki, dünya tarihinin en büyük kazasının gelmek üzere olduğu konusunda defalarca uyardı. Nisan ayında tüm piyasaların çöktüğünü söyledi.

Kısa süre önce, dünya tarihindeki en büyük çöküşten önce, posta listesi abonelerini şimdi kripto para birimi satın almaya çağırdı. Ünlü yazar, birkaç aydır, kripto para biriminin fiyatının içeri girmeden önce dibe vurmasını beklediğini belirtti. Yakın zamanda BTC almaya hazır bir nakit pozisyonunda olduğunu söyledi. Bir noktada fiyatının 1.100 doları test edeceğini öne sürdü. kriptohaberler.net‘dan takip ettiğiniz üzere, BTC şu anda 19.000 dolar civarında işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.