Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

8X8 PROTOCOL Nedir? EXE Ne İşe Yarar?

0 3

8X8 Protocol ekibi, gerçek dünya ile Blockchain’i birbirine bağlamak ve geliştirmek amacıyla yola çıkmıştır. Aynı zamanda referans, stake ve ödül programları da dahil olmak üzere DApp aktivasyonunu teşvik etmektedir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “8X8 PROTOCOL nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

8X8 PROTOCOL nedir? EXE ne işe yarar?

Proje çeşitli işlevlerle gerçek ekonomik değer üretmek için optimize edilen projeler geliştirmek ve bu konuda hizmet vermek amaçlamıştır. 8X8 Protocol, 2019 yılının ilk çeyreğinde yol haritasındaki hedefleri gerçekleştirmeye başlamıştır.

Ayrıca 8X8 Protocol, bağış toplama tabanlı bir platformdur. Proje için gerekli kaynakları sağlamak için EXE Token’larına odaklanarak gelecekteki ekonomik faydalardan değer elde etmektedir. Team 8’in ittifak projesi olan ve 8 takımdan oluştuğu için de ismi 8X8 Protocol’dur.

Ekosistemi:

8X8 Protokolü adındaki 8 rakamı, kum saatini sembolize etmektedir. Kum saati prensibinde, üst kısımdaki kum orta bölmedeki dar boyundan geçmeye devam etmektedir. Bununla birlikte alt bölmenin alt kısmındaki yığınlar, bunun tam tersi bir hareket sergilemektedir.

Merkez Bankası gibi çalışan bir fon, merkezi bir rol üstlenmektedir. Projenin ilk aşamasında proje içinde bir banka gibi çalışmaktadır. Gerekli kaynak olarak fon toplamak amacıyla kurulmuştur. Takım 8’in işi doğru zamanda bunu donatmak ve yönetmektir. ISOFT PARTNERS N.V. aracılığıyla merkezi bir şekilde kontrol edilmektedir.

8×8 Protocol aşamaları:

1. Aşama: Temel ekosistemin oluşturulması:

EXE Tokenlerine dayalı olarak Token ekonomisi için gerekli DApp hizmetlerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. İlk aşamada Token’lerin dolaşım miktarındaki değişimleri en aza indirmeyi hedefler. Bu aşamada gerekli olan tüm kaynaklar, piyasaya sürülen toplam miktarın yüzde 10’u olan miktardan tedarik edilecektir.

2. Aşama: 8×8 Protocol ekonomisinin büyüme dönemi:

EXE Token’lerinin temel ekonomisinin, temel ekosistemin kurulması yoluyla istikrarlı büyümeyi gerçekleştirdiği aşamadır. EXE Token’lerinin piyasada etkinleştirilen erdemli döngüyü formüle etmeye geldiği dönemdir. Ayrıca, deflasyon yapısı tetiklendiğinden bu dönemden itibaren EXE Token’lerinin ek dolaşımına ilk olarak CB yoluyla izin verilebilmektedir.

3. Aşama: Yerel yönetime dönüşüm dönemi:

Bu dönem, EXE Token’lerinin daha fazla dağıtılamayacağı duruma gelindiği anlamına gelmektedir. Ayrıca takım 8’in projesinin artık CB kaynakları ile desteklenemeyeceği anlamına gelmektedir. 8X8 Protokol projesi özellikle merkeziyetçiliğe geçişi tam olarak bu dönemde oluşmaktadır. Ayrıca bu durum 8X8 Protokolünün merkeziyetsiz ekosisteminde yerleşik bir şekilde ana para biriminin rolünü üstlenmesini sağlayacaktır.

8X8 PROTOCOL nedir? EXE nasıl satın alınır?

EXE ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Poloniex’tir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz EXE listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca EXE Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.