Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Ad Token Nedir? AD Ne İşe Yarar?

0 4

Ad Token reklamlar, pazarlamanın geleceğidir vizyonu ile yola çıkılarak kurulmuştur. Reklamlar, özellikle de internet ortamında bulunduğunuz sürede aynı zamanda yüksek öneme sahiptir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Ad Token nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Ad Token nedir? AD ne işe yarar?

Proje, arama motorları ve bunlardan önde geleni Google’ın zaman geçtikçe daha iyi programlanması ile hedef gruplara kusursuz bir şekilde hitap edilebilmektedir. Ad Token reklam endüstrisinde bütçe için büyük bir sorun teşkil eden dağılma faktörü mümkün olduğunca düşük tutulmaktadır. Bebekler için yeni bir gıda reklamı yapılacağında bu reklam bekar erkeklere değil, aksine doğrudan bu tarz ürünleri arayan kişilere görünmektedir.

Ne yazık ki böyle bir durum dolandırıcılardan dolayı yüksek tehlikeler barındırmaktadır. Ad Token Coin ve AdChain olarak adlandırılan projesi, tam da bu noktadan yola çıkmaktadır.

Nasıl çalışır?

Ad Token kendisiyle birlikte çalışabilir protokolleri baz alan bir platform olarak geliştirilmiştir. Bu protokoller ise halihazırda Ethereum’da kullanılan Blockchain’i baz almaktadır. AdChain Registry, koşulsuz güven verem tüm reklam ortaklarını gösteren bir beyaz liste olmaktadır. Ayrıca bu beyaz liste içerisinde Ad Token’in kendisine dağıtık bir yönetim gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte protokol üzerinde kendi gücünü kullanabilen münferit kişiler bulunmamaktadır.

Böylesi dolandırıcılıkların sebebi ise ziyaretçi sayılarına ilişkin şeffaflığın mevcut olmamasıdır. AdChain’in çeşitli veri gizliliği nedenlerinden dolayı bunlara erişimi bulunmamaktadır. Ancak topluluk içerisinde güvenin nerede sonlanması gerektiğinin tespiti konusunda imkanlar oluşturmaktadır. Örneğin; bir blogger ile işbirliğiyle birkaç alışverişin gerçekleştirilmiş olmasından dolayı bu söz konusu olmaktadır.

Özellikleri neler?

Proje, dijital reklam verenler için hem şeffaf hem de kullanışlı olmasını sağlayan 3 özelliği şunlardır:

Ad Token topluluk üyeleri tarafından güvenilir olarak doğrulanan alan adlarını kaydeden AdChain kayıt defteridir.Ad Token üzerinde satın alınan AD Coin karşılığında güvenli bir şekilde satın alınabilmektedir.Ad Token üzerinde basit şekilde Ad Coin kullanılıp reklam verilebilmektedir.

Ad Token nedir? AD nasıl satın alınır?

Şu anda AD ile işlem yapılabilen borsa; PancakeSwap (V2)’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz AD listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca AD Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.