Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

SIBCoin Nedir? SIB Ne İşe Yarar?

0 3

Rus bir kripto para birimi olan Siberian Chervonets, SIB işlem koduna sahip olmaktadır. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “SIBCoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

SIBCoin nedir? SIB ne işe yarar?

SIBCoin, genel olarak bu yüzlerce benzeri Coin arasından yalnızca bir tanesidir. Fakat dikkate değer olan yönü Rusya’da geliştirilmekte olmasıdır. SIBCoin kripto para biriminin kuruluşu, 9 Mayıs 2015 yılında 01:00 Moskova saatinde gerçekleşmiştir.

Siberian Chervonets algoritması X11 Ghost olmaktadır ve yaklaşık 24 milyon maksimum coin sayısına sahiptir. GPU üzerinden madencilik yapılmaktadır. Fakat madenciliğin başında CPU da mümkündü ancak CPU’lar için madenciliğin zorluk seviyesi çok yüksek hale gelmektedir.

Nasıl çalışır?

Siberian Chervonets, aracılardan bağımsız, merkezi olmayan bir ödeme sistemidir. Ayrıca regülasyon işlevi, mevcut bir matematiksel algoritma tarafından gerçekleştirilmektedir. Genel olarak, tüm işlemler doğrudan yatırımcılar arasında gerçekleşmektedir. İşlem bilgileri de her bir kullanıcı için kaydedilip ve sürekli olarak güncellenmektedir.

Rusya’da kripto para birimleri “halk para birimi” olarak tanımlanır. Ayrıca herkesin Siberian Chervonets madenciliği yapabilmesi ile ulusal bir fenomen haline geleceği düşünülmektedir. Paranın tüm istatistikleri erişime açıktır ve tüm ödemeler, “banka sırrı” ile aynı düzlemde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte kimse sistem içindeki işlemleriniz hakkında bilgi sahibi olamamaktadır.

SIBCoin cüzdanı nedir?

Siberian Chervonets’in kaydedilmesi için cüzdanı, kripto para biriminin resmi cüzdanından indirilebilmektedir. Windows, MacOs, Linux, ve Android platformları için sürümler bulunmaktadır. Açık kaynak kodu Github üzerindedir.

Cüzdanın sürümünü seçilip indirmeyi başlatılır. Böylece her şey standarttır ve çift tıklayarak program yüklenmektedir. Kuruluma başlamak için her şeyi kabul etmeniz gerekmektedir ve kurulumdan sonra cüzdan yüklenmektedir. Kripto para birimi için standart bir cüzdandır ve her şey son derece kolay haldedir.

SIBCoin madenciliği nasıl yapılır?

Siberian Chervonets’in madenciliği, Bitcoin’in madenciliğine kıyasla çok daha kolay olmaktadır. Donanım ve elektrik için büyük harcamalar gerektirmemektedir. İlk etapta, her bir kripto para biriminin madenciliği için bilgi ve teknik yeterlilik gerektirmektedir. Sonrasında süreçler kendi kendine gerçekleşmektedir.

Günümüze kadar, cüzdana dahil edilmiş bir özellik sayesinde SOLO, yani tek başınıza madencilik yapabilmektedir. Bu nedenle madenciliğin karışıklığı CPU için karşı koyulamayacak kadar arttığından, GPU üzerinde madencilik geliştirilmiştir.

SIBCoin nedir? SIB nasıl satın alınır?

Şu anda SIBCoin ile işlem yapılabilen borsa; YoBit’tir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz SIBCoin listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca SIBCoin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.