Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

“Her Şey Çökecek” Birçok Trader, Bu Seviyeden Bitcoin Satıyor!

0 1

Yeni bir rapor, Bitcoin fiyatı kritik direnç bölgelerinin üzerine toparlanırken yatırımcıların satmayı tercih ettiğini gösteriyor. Ancak durum aniden tersine dönebilir…

Traderlar, son Bitcoin yükselişini kar alma fırsatı olarak değerlendirdi

On-chain analitik kaynağı Santiment, traderların, Bitcoin 20.000 doları aşarken beklemek yerine kar almayı tercih ettiklerini söyledi. Birçok piyasa oyuncusu, BTC fiyatı bu seviyeye gelince kar almak için acele etti. Ancak, Santiment, bunu yapanların pişman olacağı bir senaryodan da bahsediyor:

Görünüşe göre birçok trader, satmaya başlamak için 20 bin dolarlık eşiğini bekliyordu. Bitcoin (BTC) bu psikolojik seviyenin üzerine çıktıkça, kitlesel kâr elde etmeye başladı. Şimdi, satmaya can atanların kararlarından pişman olup olmayacağını öğreneceğiz.

Santiment’in grafiğine göre, günün işlem hacminin büyük bir bölümü karda olan yatırımcılardan geldi. BTC fiyatı, 27 Eylül’le kadar 19.000 doları direncini geçmekte güçsüz kalırken, günün ilk saatlerinden 20.000 dolara ulaşan güçlü bir ivme kazandı. Bu hareket, 2016’dan bu yana kırmızı kalan Eylül’ün 2022’de “yeşil” kapanacağı anlamına geliyor. Fiyat hareketi, doğal olarak piyasada fark edilmeden gerçekleşti. Bir çok usta ismi şaşırtan bir yükselişti.

Robert Kiyosaki, işler daha kötüye gideceğini söylüyor

Bitcoin fiyatı 18 Eylül’den bu yana ilk kez 20.000 doların üzerinde işlem görüyor. CMC veriler, kripto para piyasasının toplam değerinin tekrar 1 trilyon doları aştığını gösteriyor. Ancak, fiyat hareketi daha yüksek seviyelerde sert engeller karşı karşıya. Bitcoin ve altcoin piyasası yükselmeye devam ettikçe, işlem hacmi yerel zirveler için güçsüz kalıyor. BTC fiyatı, son 24 saate göre %5 civarında yükselirken 20.000 dolardan pek fazla uzaklaşamadı.

Bu arada, “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin 26 Eylül’de 19.000 dolar civarında dalgalanırken, şunları söyledi:

Kitaplarımda uyarmıştım, en büyük çöküş 1990’lardan beri yaşanıyor. FED, sorunları çözmek yerine FAKE dolar basıyor. Her şey çökerken altın, gümüş, BC bile çöküyor. Dev kazada nihai varlığınız, finansal bilgeliğiniz.

kriptohaberler.net‘dan takip ettiğiniz üzere, Kiyosaki daha önce artık daha fazla altın bile satın alamayacağımızı söylemişti. Bununla birlikte, hala satın alınacak yeterli Bitcoin olduğunu söyledi. Ancak bu sefer BTC almaya teşvik etmedi.

Bir hafta önce, Fed enflasyonun omurgasını kırmak için şahin bir adım daha attı. ABD Merkez Bankası faiz oranını 75 baz puan artırdı. Bu gerçekleştiğinde, Bitcoin tek bir saat içinde 19.800 dolardan 18.800 dolara düşmeye başladı. Grafikte uzun bir kırmızı mum yazdırdı. Böylece, Mayıs ayından bu yana bu yıl üst üste üçüncü faiz artırımı oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.