Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Universal Gold Nedir? UPXAU Ne İşe Yarar?

0 1

Universal Gold nedir? Universal Gold, Avustralya’da yaygın olarak kullanılan troy ons altına 1:1 oranında endeksli bir stablecoin’dir. kriptohaberler.net olarak bu makalede Universal Gold nedir, ne sunar, UPXAU ne işe yarar ve nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtlamaya çalıştık. Gelin, altın fiyatına endeksli bu stablecoin’i birlikte inceleyelim.

Universal Gold nedir?

Universal Gold (UPXAU), Blockchain ve altcoin projesi Universal Protocol’e (UPT) ait bir stablecoin varlığıdır. Bu stablecoin, Avustralya merkezli bir altın birimi olan troy ons fiyatına endekslidir. Buna göre UPXAU, troy ons altının değerini 1:1 oranında takip eder. Proje, bir emtia olan altını Blockchain alanına getirerek aracıları ve engelleri ortadan kaldırmayı hedefler. Bunu yapabilmesi için Ethereum ağı üzerinde ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur.

Universal Gold ne sunar?

Universal Gold, son dönemde kripto para piyasasında stablecoin’lere olan güvensizlikten etkilemez. Daha önce bildirdiğimiz üzere, Terra’nın UST coin’inin çökmesi nedeniyle stablecoin’lere duyulan güven azalmıştı. Ancak altına endeksli bu stablecoin, tamamen devlet desteklidir. Yani üretilen her stablecoin için, devlette 1 troy ons altın tutulur. Böylece, stablecoin’in fiyat istikrarı mümkün olur. Bununla birlikte proje, kullanıcıların altına kolay erişmesine olanak tanır.

Kullanıcılar, basit işlemlerle istedikleri miktarda altın alabilmektedir. Kripto parayı satın almak için belirlenen bir minimum ücret yoktur. Bununla birlikte proje, Uphold kredi kartlarını destekler. Kullanıcılar, bu kredi kartları ile hesaplarındaki Universal Gold’un belirli bir bölümünü veya tümünü nakit olarak çekebilmektedir. Ek olarak bu kripto para birimiyle yapılan işlemlerde hizmet ücreti ve gas ücreti alınmaz. Yani tutması ve aktarması tamamen ücretsiz bir stablecoin varlığıdır.

UPXAU ne işe yarar?

UPXAU, troy ons altına endeksli Universal Gold’un isim kısaltmasıdır. Bu stablecoin, yatırımcılar tarafından çeşitli amaçlarla kullanılabilmektedir. Bunların başında değer saklama gelir. Altın, düşük fiyat oynaklığı nedeniyle tarihsel olarak kriz dönemlerindeki güvenli yatırım aracıdır. Buna göre yatırımcılar, UPXAU’yu ekonomide veya kripto piyasasında ortaya çıkan kriz dönemlerinde fonlarını korumak için kullanabilmektedir.

Ayrıca yatırımcılar UPXAU’yu kullanarak, ücretsiz ve devlet destekli bir şekilde altını tutabilmektedirler. Bu arada Universal Gold, Uphold kredi kartında saklanabilen bir kripto para birimidir. Yani yatırımcılar, istemeleri halinde Uphold kartları ile ATM’lerden UPXAU’larını nakit olarak çekebilmektedir. Bu, kripto para birimleri arasında nadir görülen bir avantajdır. Bununla birlikte, hizmet ücreti ve işlem ücretlerinden muaf yapısı nedeniyle, ucuz yoldan varlık ticaretine de olanak tanır.

Universal Gold nedir? UPXAU nasıl alınır?

Universal Gold mevcut olarak kripto alanında bilinen yalnızca bir borsada işlem görmektedir. Bu borsa Bittrex’tir. Stablecoin’i satın almak isteyen kullanıcılar, Bittrex borsasına üye olma ve hesap doğrulama adımlarını izlemelidir. Hesaplarını doğrulamalarının ardından cüzdanlarına UPXAU paritelerine göre bir varlık yatırmaları gerekmektedir. Bunu yaptıktan sonra, cüzdanlarındaki bakiyeye bağlı olarak UPXAU satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.