Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Balinalar Uyanıyor, Bitcoin Çöküyor! Fiyat Tahminleri Ne?

0 1

Bitcoin (BTC), düşüşünün bir gecede devam etmesiyle 28 Eylül’de yeni haftalık düşük seviyelere ulaştı. Veriler, BTC/USD’nin bir önceki günün en yüksek seviyesine göre neredeyse 2.000 dolar düşerek 18.461 dolara düştüğünü gösterdi.  Yön değişikliği, Wall Street açılışında başlangıçta marjinal bir şekilde yükseldikten sonra kırmızıya dönen hisse senetleri ile kilit adım geldi. S&P 500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi günü sırasıyla %0,25 düşüş ve %0,25 yükselişle tamamladı. Bu sırada bazı balinalar uyanış yaşıyor. Peki, sırada neler var?

Bitcoin güçlü bir volatilite yaşıyor

kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz gibi Salı günü 20.000 doların üzerine çıkmasının ardından, Bitcoin bu seviyeleri koruyamadı. Bir kez daha düştü. Bitcoin fiyatı, şu anda yüzde 7’lik düşüş ile 18.700 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin ile birlikte, daha geniş kripto piyasası, ticaret hacimlerinin önemli ölçüde artmasıyla birlikte güçlü bir türbülans ve volatilite yaşıyor. On chain veri sağlayıcı Santiment, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Kripto piyasaları ve özellikle #Bitcoin için işlem hacmi ısındı. Salı günkü büyük düşüş sırasında, BTC 14 Haziran’dan bu yana en yüksek işlem seviyesinde zirve yaptı. Hacim, Ocak ayı sonlarında dibe vurduğundan beri tüm yıl kademeli olarak arttı.

Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası, ABD hisse senetlerinin pençelerini kırmaya çalışsa da, fazla dayanamadı. Hisse senetleri, tahviller ve emtialar yüksek enflasyon, faiz oranı artışı ve loş bir ekonomik görünüm arasında güçlü volatilite sergilediği için küresel makrolar Bitcoin fiyatını büyük ölçüde etkilemeye devam ediyor.

Gizemli balina harekete geçti

Bu sırada gizemli bir Bitcoin balinası, on yıldır hareketsiz olan çok sayıda coin’i hareket ettiriyor. On chain analiz aracı Lookintobitcoin’in yaratıcısı Philip Swift’e göre, yalnızca geçen hafta yaklaşık 10 milyon dolar değerinde toplam 510.65 BTC taşındı. Özellikle, bu hareketler, uzun süreli bir ayı piyasasının ardından geldi.

510 uyuyan BTC hareketinin arkasında bir veya daha fazla kişinin olup olmadığı belirsiz. Hareket, balinaların satmaya hazırlandığını öne sürerken, Blockchain verileri, on yıldan uzun bir süre önce aktif olan BTC arzının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Trader’ların beklentileri ne yönde?

Popüler Twitter hesabı Il Capo of Crypto, Ekim’in geçen yılki performansı kopyalamayı tercih ettiğini doğruladı. Yorumlarda, “4. çeyrekte yükseliş beklediğini” ekledi. Ama önce yeni düşüşlerin geleceğini aktardı. Bu arada analist Rekt Capital, Bitcoin’in aylık zaman dilimlerinde üstesinden gelmesi gereken engellere dikkat çekti. Yaklaşan aylık mum kapanışı hakkında bir tweet’te “18.000 dolardaki keskin bir redde” işaret etti.  Rekt Capital, bu yeşil çizginin altında bir kapanışın, 2020’nin sonlarından bu yana faaliyette olan aylık aralıktan çıkış anlamına geleceğini de sözlerine ekledi.

2022 ayı piyasasının ne zaman sona erebileceğini tartışırken, önceki halving döngülerinden elde edilen verilerin kullanımı konusunda görüşler farklıydı. Karşılaştırmalı bir grafik yükleyen STACKS Podcast’in sunucusu Luke Martin, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan bu yana 322 gün geçtiğini kaydetti.  2017 öncesindeki tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra, BTC/USD ayı piyasasında 364 gün geçirdi. Tarihin tekrar etmesi durumunda sonun gelebileceğini düşündürdü. Kripto varlık yöneticisi Capriole’nin yaratıcısı Charles Edwards, “Buradaki döngü zamanlaması en uygun” dedi. Ancak makroekonomik durumun 2018’deki gibi olmadığına dikkat etmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.