Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Akash Network Nedir? AKT Ne İşe Yarar?

0 1

Akash Network (AKT), merkezi olmayan Blockchain, finans ve bulut sağlayıcısıdır. Akash Ağı, birincil hedef kitlesi DeFi endüstrisi olan açık kaynaklı bir bulut bilişim pazarıdır. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Akash Network nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Akash Network nedir? AKT ne işe yarar?

Akash Ağı, kendi kendini tanımlayan bir “DeFi için DeCloud” olarak çalışmaktadır. Mevcut sağlayıcılar tarafından daha ucuz, verimli ve esnek bulut tabanlı altyapı kullanmaktadır. Ayrıca merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturmakla ilgilenen geliştiriciler için bir çözüm sunmaktadır. Akash Network, geleneksel bulut hizmeti sağlayıcılarıyla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bulut bilişim hizmetleri üzerindeki kontrolü şirketlerden alan ve daha fazlasını son kullanıcıların eline veren bir hizmet modeli kullanmaktadır. Akash Network, DeFi alanındaki DApp geliştiricilerinin yanı sıra diğer merkezi olmayan bir bulut bilişim pazarıdır. Akash, Cosmos Hub’ın bir parçası olarak var olmaktadır. Projeyi farklı Blockchain ağlarından oluşan geniş bir alana yerleştiren ve birçok farklı geliştirme platformuna hizmet etmesine izin vermektedir.

Akash ağ yapısı ve iş modeli:

Akash Network, sansüre dayanıklı ve izinsiz bir yapı dahil olmak üzere, onu merkezi rakiplerinden ayıran birkaç temel unsur sunmaktadır. Merkezi, izinli bulut bilişim sağlayıcılarının aksine, Akash Network’ün merkezi olmayan altyapısı bulunmaktadır. Merkezi bir varlığın gereksiz kontrolünü veya etkisini azaltmak için tasarlanmaktadır. İzinsiz yapısı, geliştiricilerin hizmetlerini daha az kısıtlama ile kullanmalarını da sağlamaktadır.

Akash ağı Blockchain yapısı:

Akash Network’ün temel mimarisi, Tendermint algoritmasının Bizans hataya dayanıklı tasarımını içermektedir. Cosmos yazılım geliştirme kiti (SDK) kullanılarak birlikte çalışabilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Bununla birlikte bir hisse kanıtı (PoS) Blockchain’idir. Cosmos Hub’ın bir parçası olarak Akash Network, zincirler arası birlikte çalışabilirliği artırmak için çok bloklu bir ekosistemde bulunmaktadır.

Akash Network nedir? AKT nasıl satın alınır?

AKT ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; KuCoin, Gate.io, Crypto.com Exchange, Huobi Global ve Kraken’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz AKT listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca AKT Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.