Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

MOSS Coin Nedir? MOC Ne İşe Yarar?

0 1

MOSS Coin nedir? MOSS Coin (MOC) gerçek ve sanal dünyayı birbirine entegre eden Mossland projesinin Metaverse coin varlığıdır. kriptohaberler.net olarak bu makalede Mossland nedir, MOSS Coin nedir, MOC ne işe yarar ve nasıl alınır gibi yatırımcıların sıklıkla arattığı soruları yanıtladık. Gelin bu Metaverse coin projesini birlikte mercek altına alalım.

Mossland nedir?

MOSS Coin (MOC)’a geçmeden önce Mossland platformunu incelememiz gerekiyor. Ethereum ağı üzerinde çalışan Mossland, kripto para dünyasındaki Metaverse projelerinden biri. Bu projeler, sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştirerek, kullanıcılarına özel bir gerçeklik deneyimi yaşatıyor. VR/AR başlıklar ve Blockchain üzerine kurulu olan platformlarda kullanıcılar, oyun oynayarak gelir elde edebiliyor. Buna göre, Mossland, sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), NFT ve Blockchain teknolojilerinden faydalanan bir Metaverse.

MOSS Coin (MOC) nedir?

MOSS Coin (MOC), Mossland Metaverse içindeki Luniverse’nin yerel kripto para birimi. Ethereum ağı üzerine ERC-20 kontratıyla inşa edilen kripto para, Metaverse’deki sanal ekonominin işleyebilmesi için özel olarak geliştirildi. Bununla birlikte kripto para, diğer Metaverse coin’lerin aksine spor odaklı bir şekilde ilerledi. Spor alanındaki iş birlikleri, kripto paranın benimsenmesinde önemli bir itici güç oldu. Şu anda MOC, Mossland Metaverse içerisindeki ekonomi için temel bir ödeme aracı olarak hizmet veriyor.

MOSS Coin ne işe yarar?

MOSS Coin, Mossland Metaverse içerisinde birçok kullanım durumuna sahip. Bu ERC-20 tokeni, Mossland ağı içerisinde döngüsel bir ekonomi yaratıyor. Buna göre kullanıcılar, MOC ile çeşitli ürünler ve hizmetler satın alabiliyor. Ayrıca, kendi ürün ve hizmetlerini yine MOC ile satışa çıkarabiliyorlar. Metaverse coin’in kullanım alanları arasında ilk olarak araziler yer alıyor. Mossland içerisinde NFT biçiminde barındırılan arazi parçaları kripto para ile satın alınabiliyor.

Arazilere ek olarak kullanıcılar, avatarlarını özelleştirmek ve geliştirmek için de MOSS Coin’i kullanabiliyor. Bu özelleştirmeler kıyafet, aksesuar, ekipman veya eşya NFT’lerini içeriyor. Bu arada, Mossland’in reklam modelinde de MOSS Coin temel ödeme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Mossland’e reklam vermek isteyen kurumsal ve bireysel kullanıcılar, Metaverse coin ile ödeme yapıyor.

MOSS Coin nedir? MOC nasıl alınır?

Oyun içinde, uygulamada ve üçüncü taraf borsalarda satın alınabilen MOC, eşler arası (P2P) şekilde aktarılabiliyor. Kripto parayı satın almak isteyen kullanıcılar, Mossland yerine borsaları tercih edecekse, listeleme yapan bir kripto para borsasına erişmesi gerekiyor. Bu borsalar arasında şu anda yalnızca Upbit bulunuyor. İlgili yatırımcılar, Upbit’e üye olup hesaplarını doğrulamalarının ardından, cüzdanlarına para yatırarak MOSS Coin satın alabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.