Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

CloakCoin Nedir? CLOAK Ne İşe Yarar?

0 1

CloakCoin, Enigma Coin’le özel, güvenli, takip edilemeyen ve merkezi olmayan transferleri basitleştirmek için tasarlanan bir kripto para birimidir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “CloakCoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

CloakCoin nedir? CLOAK ne işe yarar?

CLOAK Coin, Proof of Work / Proof of Stake özelliklere sahip olan bir para birimidir. Şu anda PoS faiz kazanımı aşamasındadır. Ayrıca Enigma, CloakCoin’in gelecekteki gelişiminin temellerini oluşturan ve CloakCoin ağında çalışan merkeziyetsiz uygulamalar için temel işlem sistemini sağlayan özel, güvenli ve takip edilemeyen bir ödeme sistemidir.

Projenin amacı nedir?

Cloakcoin, ENIGMA teknolojisiyle varsayılan olarak etkinleştirilen soğan yönlendirmesini kullanmaktadır. Bu, CloakShield işleviyle birleştiğinde, uçtan uca şifreleme sağladığı ve düğümlerin trafik analizinden kaçmasına imkan sunan doğrudan ve güvenli iletişim sunduğu bilinmektedir.

ENIGMA ile birlikte Cloakcoin, simetrik RSA şifrelemesi ve ECDH anahtar değişimi ile 25’e kadar atlama kullanan yüksek düzeyde gizlilik sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Cloakcoin, herhangi bir bilgisayar veya akıllı telefon kullanıcılarının, tam güvenlikle ve istenmeyen bilgisayar korsanlığı ya da çok kanallı casusluk faaliyetleri korkusu olmadan kripto pazarına katılabilmesine izin vermeyi de amaçlamaktadır.

Nasıl çalışır?

Enigma, merkeziyetsiz bir “Off-Blockchain” karıştırma algoritmasıdır. CloakCoin ağındaki kullanıcıların Cloak’ı özel ve güvenli bir şekilde birbirlerine iletmelerini sağlamaktadır. Enigma, iletim sırasında kullanılan karıştırma işleminin üçüncü taraf gözlemciler için güvenli ve izlenemez olmasını sağlamak için tasarlandı. Bu durum, herhangi bir kullanıcının Cloak Coin’lerinin transfer esnasında güvende tutulmasını sağlar. Ayrıca bu karıştırıcı işlem sayesinde gönderici ve alıcı ilişkilendirilemez.

Cloaking esnasında CloakCoin’ler hiçbir zaman bir aracı tarafa transfer edilmez. Bu nedenle Cloak Coin’ler güvende olmaktadır. Enigma sisteminin, Cloaking transferlerinin gerçekleşmesine destekte bulunan kullanıcıları ödüllendirmesini sağlama açısından sıkı bir şekilde çalışır. Bu süreçleri geliştirmeye ve aktif olarak katılan kullanıcıları daha çok teşvik etmeye devam eder.

Cloak Coin sahibi olan herkes, isterlerse cüzdanlarında yer alan Cloak Coin’leri Staking/ Cloaking modunda saklayabilmektedir. Cloaking işlemlerine de pasif olarak destekte bulunabilmektedir. Ayrıca kullanıcılar bu destekler sonucunda ödüller kazanmaktadır.

CloakCoin nedir? CLOAK nasıl satın alınır?

Şu anda CLOAK ile işlem yapılabilen borsalar; YoBit, Bitbns, Mercatox, STEX ve TradeOgre’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz CLOAK listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca CLOAK Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.