Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Universal Protocol Nedir? UPT Ne İşe Yarar?

0 1

Universal Protocol nedir? Universal Protocol, tokenizasyon alanında devrim yaratmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. kriptohaberler.net olarak bu makalede Universal Protocol nedir, ne sunar, UPT coin nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Universal Protocol nedir?

Universal Protocol bünyesinde çeşitli stablecoin’leri ve tokenleri barındıran bir tokenizasyon platformudur. Ethereum tabanlı bu platform, dağıtık defter ve Blockchain teknolojisinin tüm internet dünyasında kabul görmesini sağlamayı amaçlar. Kullanıcılar, protokol aracılığıyla kendi tokenlerini geliştirip dağıtabilmektedir. Bununla birlikte, Universal’ın kurumsal yatırımcılar için bir para birimine, emtiaya ve ürüne bağlı token oluşturması sadece birkaç hafta sürer. Bu, birçok projede çok daha uzun bir süre gerektirmektedir.

Universal Protocol ne sunar?

Temelde Universal Protocol, token oluşturma üzerine bir şirket ve platformdur. Bu platform mevcut olarak birçok stablecoin’e ve tokene ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında Universal Bitcoin, Universal Dollar, Universal Euro yer almaktadır. Ayrıca platformun, devlet tarafından güvenceye alınan, troy ons altına endeksli Universal Gold isimli bir stablecoin’i de mevcuttur. Çoğunlukla kurumsal yatırımcılara hitap eden platform, müşterileri için haftalar içinde token oluşturur. Ayrıca, bu tokenlerin güvenli, hızlı ve erişilebilirliğini sağlamak için çalışır.

Ethereum tabanlı olan platformda oluşturulan tokenler Proxy temellidir. Ancak kolayca ERC-20 ile uyumlu hale getirilebilirler. Universal Protocol, bu tokenlerin akıllı sözleşmelere, dApp’lere ve DEX’lerle etkileşim kurmasına olanak tanır. Ayrıca, çok zincirliliği destekleyerek varlıkların Blockchain’ler arasında aktarılmasını sağlar. Tüm bunlar ise Universal’ın token oluşturmayı mümkün kılan Token Factory aracıyla mümkün olur.

UPT coin nedir? Ne işe yarar?

UPT coin, Universal Protocol platformunun yerel kripto para birimidir. Bu kripto paranın ağ içerisinde birçok kullanım durumu bulunmaktadır. Öncelikle token ERC-20 akıllı sözleşmesiyle üretilmiştir. Bu nedenle, Ethereum tabanlı diğer varlıklar ve uygulamalar ile etkileşime girebilmektedir. İkinci olarak UPT coin, Universal’ın Proxy tokenleri ile kolayca takas edilebilmektedir. İster Universal Dollar ister Universal Gold olsun, UPT ile varlık satın almak daha az maliyetli ve hızlı olur.

Bununla birlikte UPT coin, kripto kredi işlemlerinde sahiplerine yüksek faiz getirisi elde etme imkânı tanır. Kripto para ile Universal Protocol üzerinde yapılan işlemler daha az maliyetlidir. Örneğin, bir işlem gerçekleştirmeniz nedeniyle ortaya çıkan gas ücreti, UPT coin ile ödendiği taktirde daha ucuzdur. Ek olarak, Universal Protocol içerisindeki tüm varlık alım ve satımları UPT aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Universal Protocol nedir? UPT coin nasıl alınır?

Universal Protocol Token (UPT), mevcut olarak yalnızca Bittrex borsasında listelenmektedir. İlgili yatırımcılar bu kripto para borsasına erişmeli ver üye olmalıdır. Ardından oluşturdukları hesaba UPT/BTC paritesine uygun bir varlık yatırmaları gerekmektedir. Bunları yapmalarının ardından yatırımcılar, UPT coin için alım emri vererek tokeni elde edebilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.